Dlaczego dzieci się nudzą?

lis 15, 2020 | 1 komentarz

Dlaczego dzieci się nudzą?

Nudzą się w domu, w czasie wolnym, nudzą się w przedszkolu, szkole i na zajęciach. Jak było? Pytasz z nadzieją w głosie? E tam, nudno! Brzmi odpowiedź.

Kolejny cios! Wszak niezadowolone dziecko to młyn na poczucie winy matki. Jestem beznadziejną matką, bo moje dziecko się nudzi. Trochę przesadzam, a może wcale nie.

Czasami mam wrażenie, że im bardziej się staramy, by zapełnić naszym dzieciom czas atrakcjami, by czas był dobrze wykorzystany i nie zmarnowany drzemiący w nich potencjał, tym częściej słyszymy „nudzi mi się” albo „co dalej będziemy robić?” Dalej, więcej, bardziej… zaciska się pętla.

Nudzi się ten, kto nie potrafi sam sobie znaleźć zajęcia. To moja ulubiona odpowiedz na to, jeśli któreś z moich dzieci ma kłopot ze znalezieniem interesującego zajęcia. To działa, bo zaraz coś znajdują. Nuda potrafi wszak być początkiem dla ciekawego zajęcia.

Bardziej interesuje mnie jakie są przyczyny takiej postawy w naszych dzieciach. Ja znalazłam ich pięć. A jak to wygląda z Waszej perspektywy?

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

 

Wychowywać dzieci, zajmować się domem i jednocześnie robić karierę zawodową to nie lada wyzwanie. Doskonale to wiem, bo przez to przeszłam. Mając 7 dzieci w ciągu 11 lat zdobywałam doświadczenie zawodowe i robiłam karierę. 

 

Jak mi się udało łączyć tyle spraw i nie oszaleć? 

 

Swoimi historiami, radami i wiedzą na bieżąco dzielę się:

- na moim koncie Instagramowym @familyfunbymum, 

- profilu na Facebooku @agnieszkastefaniukfamilyfunbymum,

- na tutejszym blogu,

- oraz podczas wyzawań.

 

Jeśli chcesz dostać informację o moich wyzwaniach, już dziś zapisz się na listę oczekujących.

 

PAMIĘTAJ! 

 

KOBIETY MOGĄ ROBIĆ WSZYSTKO, CHOĆ NIE WSZYSTKO NA RAZ!

 

Dołącz do listy już dziś, a ja dam Ci cynk, kiedy rozpocznie się najbliższe wyzwanie!

 

A już dziś zacznij czerpać radość z bycia mamą!

Podjęłaś wyzwanie. Gratulacje!