W poszukiwaniu ukrytego skarbu

paź 26, 2020

Dlaczego rada „znajdź swoją pasję” jest podstępna i zła? Czyli o co chodzi z szukaniem pasji.

Co jest Twoją pasją? Zadaje to pytanie Wam i samej sobie, a odpowiedź nie jest jednoznaczna. Nie wiem jak Wy, ale jest w życiu cała masa rzeczy, które mnie „kręcą”. Tak mówi się u nas w domu. Taki slang młodzieżowy, a jak wiecie mam 3 nastolatków na stanie… I do tego te rzeczy są zmienne i tu się zaczyna wszystko komplikować, bo jeśli moje szczęście ma zależeć od tej konkretnej pasji, dla której się urodziłam to „motyla noga” muszę ją znaleźć i to już. Bo inaczej utknęłam na dobre. Szukasz i nie ma?

Nie ma jej, bo szukasz w złym miejscu. Wprowadzono nas w błąd. Ile razy czytałaś, że jeśli znajdziesz pasjonujące zajęcie nie przepracujesz nawet jednego dnia w życiu?

Uwielbiam takie „ściemy” (to też słowo z rodzinnego slangu). Więc, jesteś sfrustrowana życiem, bo szukałaś tej pasji, ale jej nie znalazłaś albo nawet nie zdążyłaś szukać, bo zaczęłaś intensywnie żyć i tak już poleciały dni, tygodnie, miesiące i lata.

Masz rodzinę, prace, dom, przyjaciół – żyjesz! Może z poczuciem, że brakuje tego elementu jak w układance puzzle i jeśli go znajdziesz wszystko się poukłada w twoim życiu, wszystko znajdzie swoje miejsce. Nastanie upragniony czas spokoju i harmonii. Zadziała ta magia. A może by tak przestać już szukać i myśleć, że czegoś nam wciąż brakuje? Problem jaki mamy z pasją jest taki, że uważamy ją za jakiś skarb ukryty przed nami, który musimy odkryć i dopóki tego nie znajdziemy czujemy się sfrustrowani, niepewni, przytłoczeni, bo myślimy, że ten skarb nas odmieni. To nic innego jak magiczne myślenie.

Czy możesz jeszcze żyć z pasją? Taaaaak, koniecznie to zrób! Jak? Po prostu przestań jej szukać a zacznij nią żyć!
Pasja to nie osoba, miejsce, zawód, hobby pasja nie istnieje poza Tobą. Pasja to nic innego jak uczucie, które masz w sobie! Musisz je poczuć i dodać tę miłość, energię do tego co robisz. I to jest dobra wiadomość. Bo masz nad tym całkowitą kontrolę. Możemy kontrolować nasze uczucia. Wie, to każda młoda mama, która zmienia brudną pieluchę dziecku albo karmi je w nocy. Możesz być nieszczęśliwym i szczęśliwym, bo to nie okoliczności to determinują tylko twoje postrzeganie życia.

Nie ważne czym się zajmujesz, ale jak to robisz ma znaczenia dla twojego szczęścia. Ludzie z pasją wkładają serce w to co robią. Więc, jeśli ktoś mówi, że odnalazł pasje w swoi życiu oznacza to, że wstaje rano gotowy do życia z pozytywnym nastawieniem, z energią do robienia tego co powinien bez oglądania się na innych. Życie z pasją to miłość i energia jaką włożysz w to, co już robisz. Nie szukaj, działaj! Zobaczysz, z każdym dniem będzie lepiej #silnajakmama

Jesteś na to gotowa? To tylko twoja decyzja i wysiłek jaki będziesz musiała włożyć, by zacząć żyć z pasją.

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

 

Wychowywać dzieci, zajmować się domem i jednocześnie robić karierę zawodową to nie lada wyzwanie. Doskonale to wiem, bo przez to przeszłam. Mając 7 dzieci w ciągu 11 lat zdobywałam doświadczenie zawodowe i robiłam karierę. 

 

Jak mi się udało łączyć tyle spraw i nie oszaleć? 

 

Swoimi historiami, radami i wiedzą na bieżąco dzielę się:

- na moim koncie Instagramowym @familyfunbymum, 

- profilu na Facebooku @agnieszkastefaniukfamilyfunbymum,

- na tutejszym blogu,

- oraz podczas wyzawań.

 

Jeśli chcesz dostać informację o moich wyzwaniach, już dziś zapisz się na listę oczekujących.

 

PAMIĘTAJ! 

 

KOBIETY MOGĄ ROBIĆ WSZYSTKO, CHOĆ NIE WSZYSTKO NA RAZ!

 

Dołącz do listy już dziś, a ja dam Ci cynk, kiedy rozpocznie się najbliższe wyzwanie!

 

A już dziś zacznij czerpać radość z bycia mamą!

Podjęłaś wyzwanie. Gratulacje!