Zacznij mówić TAK!

gru 29, 2020

To już ostatni post w tym roku, dlatego chcę przypomnieć Ci jak warto jest marzyć– bez ograniczeń. Mieć wielkie piękne i odważne marzenia #przekroczmarzenia

Tak, zgadza się, chcę byś przekroczyła swoje marzenia. Za pasem mamy Nowy Rok i to jest specjalna chwila, która może pomoc. Każdy coś postanawia, podsumowuje. A w „kupie siła” – czujemy taka ogólnoludzką mobilizację, zwłaszcza, że 2020 nie był łaskawy – choć mamy pewnie różne doświadczenia.

Ja lubię 2020. Właśnie w tym roku dużo osiągnęłam zawodowo – wydałam książkę, która jest moim 8 dzieckiem, wygrałam konkurs be the change, napisałam kilkadziesiąt artykułów, wywiadów, wzięłam udział w nagraniu filmu, w podcastach, audycjach radiowych i telewizyjnych, opracowałam i przeprowadziłam kolejne kursy dla mam. Ponad 700 kobiet w programie mentoringowym korzysta z moich wykładów i warsztatów. Jaka jestem z tego dumna i wdzięczna za każdą z was! Mamy tu naprawdę świetną społeczność wspierających się kobiet. Doceniajmy to! Nawiązałam też ciekawe współprace, brałam udział w projekcie ogólnopolskiej konferencji #rodzinatodruzyna, którą obejrzało ponad 10 000 osób. Tyle życie zawodowe. A teraz deserek.

Prywatnie, nie tylko przeżyłam, ale i całkiem nieźle poradziłam sobie z nauczaniem zdalnym 7 moich dzieci! (z tego chyba jestem najbardziej zadowolona).  Przekroczyłam też moją strefę komfortu: w czasie lock downu nagrywałam codzienne treningi na żywo w ramach wyzwania #wlepszejformie i jestem w lepszej formie. Czuje się silna!

Czy moja rzeczywistość przekroczyła marzenia? Tak! czy chcę więcej – tak!  Marzenia nie mają końca, mają tę wspaniałą właściwość, że się zmieniają, rozwijają w miarę stawiania kolejnych kroków. Chcecie konkret, proszę bardzo. Moja książka (KLIKNIJ TU), która mówiąc na marginesie jest bardzo dobra. Nie napisałabym jej gdybym nie założyła profilu na ig, potem nie zaczęła pisać bloga i tworzyć kursów oraz innych przydatnych treści dla kobiet.

Ja nawet nie marzyłam o byciu autorem. Ja marzyłam o tym, by przekazać to czym żyję, bo to się sprawdza, daje radość i szczęście. Bo wierzę, w szczęście rodzinne i wiem, że zależy od nas samych – nie ma co czekać na wybawienie zmianę okoliczności. Zmień siebie a zmienisz swój dom!

Teraz kiedy mamy Nowy Rok za pasem, pewnie coś już postanawiasz? To dobrze!

Chociaż wiesz dobrze, że sama nowa data nie dokona w twoim życiu zmiany. Zmiany w naszym życiu zależą od nas samych. Najbardziej wystrzałowy Sylwester – choć w tym roku to raczej domówka z Polsatem, najpiękniejszy planer, nie załatwi Ci lepszego, zdrowszego i szczęśliwszego roku. Przywitamy 2021 wciąż takie same – do tego starsze o rok!

Dlaczego tak ważne jest, aby skupić się teraz na nauce marzenia, sięgania wysoko, realizowania swoich talentów, nawet jeśli zostały już zakopane lub kurzą się na półce?

Oto zabawny fakt. Badania wykazały, że dzieci słyszą słowo „nie” do 400 razy dziennie! Niestety nie znam źródła tych badań, może to nawet nie są badania. Nie chodzi mi by teraz podpierać się jakimiś twardymi danymi, w przekazaniu rzeczy bardzo powszechnej i jestem przekonana, znanej ci z doświadczenia. Kiedy w kółko słyszymy „nie”, „nie możesz” lub „nie powinieneś”, wmawiamy sobie to „nie” jeszcze długo po tym, nawet wtedy, gdy już dawno minęły nasze dziecięce lata. Słowo „nie” staje się nawykiem. Słyszymy „nie”, zawsze, kiedy jakaś iskra zapala się w naszej głowie. To „nie” pewnie nie raz, tak jak w dzieciństwie uratowało nas z tarapatów. Mówimy „nie” złudnym pokusom, które nas zniewalają, mówimy „nie” relacjom, które nas krzywdzą. Ale nie możemy poddać się dyktaturze „NIE” jeśli chodzi o nasze marzenia. Marzeniom zacznij mówić TAK!

Dlatego w tym roku chodzi o znalezienie słowa „tak!” wewnątrz Twojego serca, umysłu i Twoich myśli.

Naucz się mówić odważnie TAK! A Twoje i moje marzenia staną się potężne. Zmienią nas i nasze życie. Tego życzę Tobie i Twoim bliskim w Nowym Roku

 

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

 

Wychowywać dzieci, zajmować się domem i jednocześnie robić karierę zawodową to nie lada wyzwanie. Doskonale to wiem, bo przez to przeszłam. Mając 7 dzieci w ciągu 11 lat zdobywałam doświadczenie zawodowe i robiłam karierę. 

 

Jak mi się udało łączyć tyle spraw i nie oszaleć? 

 

Swoimi historiami, radami i wiedzą na bieżąco dzielę się:

- na moim koncie Instagramowym @familyfunbymum, 

- profilu na Facebooku @agnieszkastefaniukfamilyfunbymum,

- na tutejszym blogu,

- oraz podczas wyzawań.

 

Jeśli chcesz dostać informację o moich wyzwaniach, już dziś zapisz się na listę oczekujących.

 

PAMIĘTAJ! 

 

KOBIETY MOGĄ ROBIĆ WSZYSTKO, CHOĆ NIE WSZYSTKO NA RAZ!

 

Dołącz do listy już dziś, a ja dam Ci cynk, kiedy rozpocznie się najbliższe wyzwanie!

 

A już dziś zacznij czerpać radość z bycia mamą!

Podjęłaś wyzwanie. Gratulacje!